Historie knihovny

Městská knihovna byla založena městem Klášterec nad Ohří v roce 1946. První knihovnicí byla paní Věra Pilná, která vedla knihovnu umístěnou v jedné místnosti na kláštereckém zámku s fondem 70 knih. Od té doby se knihovna samozřejmě rozrostla a dnes poskytuje ve dvou odděleních – pro děti a pro dospělé- služby dvěma tisícům čtenářů s fondem přes 70 tisíc knih a periodik. Součástí knihovnických služeb je i poskytování bibliografických informací a rešerší. Vzhledem k rozmachu informačních technologií a obzvláště internetu, nemůže ani naše knihovna stát stranou a proto poskytuje široké veřejnosti přístup na internet.

Fotogalerie - historie knihovny
historie knihovny historie knihovny