Louise Bagshaw - Vášeň

30.11.2011 9:07 | autor Radka Zadinová

Vášně odpradávna cloumaly lidskými životy jako vítr ohýbá lány obilí. Melissa Elmetová má však pocit, že ji v životě už nečeká nic jiného než každodenní šeď obyčejných dní, které plynou jeden za druhým, aniž by se na jejím životě cokoli změnilo. Je zasnoubená, avšak lásku ke svému snoubenci necítí. Matka jí zemřela už před lety a otec před pár měsíci při tragické nehodě na řece. Kvůli nim před lety opustila svého manžela, Willa Hydea, svou první lásku a jediného muže, kterého v životě milovala. Snad proto, aby nezůstala sama, svoluje ke sňatku s mužem, který je víc jejím přítelem než milencem.

Ve chvíli, kdy se rozhoduje nastávající svatbu zrušit, jejího snoubence kdosi zastřelí. V tom okamžiku její život, tak jak ho dosud znala, končí. Melissa nechápe, co se děje, proč musel její snoubenec zemřít, a cosi ji nutí, aby vzala nohy na ramena a utíkala. Ale může utéct tomu, kdo napnul všechny síly, aby zabil i ji? Dokáže zmizet tajným službám několika států z různých koutů světa a nájemným vrahům, kteří jsou jí v patách?
Do boje za svůj život, ačkoli ne tak atraktivní, jak si kdysi představovala, se pouští s veškerou vášní, kterou v sobě dokáže zmobilizovat. Ale stejnou vášní je posedlý i ten, kdo ji chce zabít. Na scénu přichází její bývalý manžel, Will Hyde. Muž, který kdysi bez vysvětlení zmizel z jejího života, jemuž zlomila srdce a on jí to nikdy neodpustil. Muž, který se stal vojákem a tajným agentem a který tuší, že v sázce jde o víc, než o Melissin život.
Záhy se přesvědčí, že spadl rovnýma nohama do hry, kde životy padají jeden po druhém na oltář peněz a moci. I on se ocitá na seznamu těch, kteří nesmí přežít.
Louise Bagshaw napsala napínavý román plný intrik, bolesti, smrti, ale i vášní a lásky, která nikdy neumírá. A možná proto nám pomáhá přežít.

Zobrazeno 2005x