vypnout grafiku

Knihovna Klášterec nad Ohří

kultura

zamek

kd klášterec

kino


Výpůjční službyAbsenční půjčování knihovních jednotek

V oddělení pro dospělé a pro mládež pro registrované čtenáře dle ceníku. Upozorňujeme, že zatímco vrátit knihy může kdokoliv z rodiny, do výběru smí pouze registrovaní čtenáři s vlastní průkazkou.

Prezenční půjčování knihovních jednotek

Týká se drahých publikací, encyklopedií a výpůjček pro neregistrované čtenáře. Poskytuje čítárna, v oddělení pro mládež recepce.

Online katalog fondů knihovny (LANIUS)

Knihovna na svých webových stránkách www.knihovnaklasterec.cz provozuje online katalog pro vyhledávání ve fondech knihovny a rezervace dočasně nedostupných titulů. Můžete se zde také přihlásit k Vašemu čtenářskému kontu kde máte přehled o vypůjčených knihách, lhůtách pro vrácení a dalších informace.

MVS - meziknihovní výpůjční služba

Knihovna poskytuje čtenářům meziknihovní výpůjční službu. Na požádání zajistíme tituly které nejsou v našem katalogu z jiných knihoven. Tato služba je prováděna za úhradu vynaložených nákladů (poštovné) a výpůjčky se PRODLUŽUJÍ POUZE VÝJIMEČNĚ. Výpůjční doba je tedy jeden měsíc od odeslání knihy z cizí knihovny. Je tedy ve Vašem zájmu si knihu vyzvednout co nejdříve.

Periodika

Knihovna odebírá celou řadu periodik, počet se pohybuje kolem 70 titulů. Aktuální periodika si lze vypůjčit prezenčně v čítárně, ostatní jsou volně ve výběru v obou odděleních. Každoročně se dotazujeme čtenářů , zda by nám doporučili nějakou novinku co se periodik týče. Tak se nestyďte a řekněte si. Již několik požadavků jsme uspokojili.

Rezervace knih

V případě dočasné nedostupnosti žádaného titulu je možné provést jeho rezervaci, a to jak osobně, tak online. Informace o dostupnosti budou odeslány formou SMS, E mailu zdarma, nebo poštou dle platného ceníku.

Jsme tu pro Vás
Výpůjční doba:
Pondělí Dospělé 9-12 13-17
Dětské   13-17
Středa Dospělé 9-12 13-18
Dětské 9-12 13-18
Pátek Dospělé 9-12 13-17
Dětské   13-17

V období prázdnin je v oddělení pro mládež otevřeno stejně jako v oddělení pro dospělé!

Pro hříšníky !!
Rychlé informace
Knihovna Klášterec nad Ohří
Copyright © Knihovna Klášterec nad Ohří - design & code © Ing. Martin Žaloudek & Roman Novotný
foto: Bc. Radek Fišer, Vítězslav Růta